RENTAL point - Wynajem osuszaczy, osuszanie budynków
RENTAL point - Wynajem osuszaczy, osuszanie budynków
RENTAL point - Wynajem osuszaczy, osuszanie budynków

Czym jest wilgoć technologiczna?

Wpis w kategorii Osuszanie budynków

wilgoc_technologiczna_mini Poziom budownictwa, oraz sposób wznoszenia budowli w Polsce bardzo się zmienił na przestrzeni ostatniego 10-lecia. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii możliwe jest budowanie większych niż dotąd obiektów i oddawanie ich do użytku w krótszym czasie. Wciąż rosnące tempo budowania oraz duży nacisk kładziony na możliwie krótkie terminy realizacji ukazały problem nie występujący dotychczas w Polsce. Jest nim wilgoć technologiczna.

Najwięcej wody używa się przy pracach wykończeniowych, wykonywanych pod koniec procesu budowy, takich jak: tynkowanie, wylewki, kładzenie gładzi szpachlowych, itp. Jej naturalne odeschnięcie w krótkim czasie, w szczególności w naszej strefie klimatycznej, jest niemożliwe. Bardzo często czas oczekiwania na możliwość prowadzenia dalszych prac powoduje znaczne wydłużenie czasu budowy i wiąże się z dodatkowymi kosztami, z płaceniem kar umownych za przekroczenie terminów włącznie. wilgoc_technologiczna_mini Dzięki zastosowaniu osuszaczy RENTAL point jesteśmy w stanie przyśpieszyć proces budowy i skrócić jej termin od kilku do kilkunastu tygodni, w zależności od wielkości obiektu i stosowanych w nim materiałów wykończeniowych. Firmy budowlane, które nigdy nie zetknęły się z osuszaniem i urządzeniami takimi jak osuszacze, próbują radzić sobie z tym problemem na różne sposoby, stosując np. nagrzewnice. Nie zdają sobie jednak sprawy, że nagrzewanie zawilgoconych pomieszczeń i ich ścian nie usunie nadmiernej wilgoci, lecz spowoduje jej penetrowanie i wnikanie w głąb materiałów. Jest to pozorny efekt osuszenia, ponieważ ilość wody w materiałach pozostaje wciąż taka sama. W wyniku podniesienia temperatury w pomieszczeniu, powietrze nasyca się wilgocią, ale po jego ponownym ochłodzeniu, wilgoć ta wykrapla się na ścianach, również tych, które dotychczas pozostawały suche. Przy zastosowaniu nagrzewnic gazowych dochodzi wręcz do podniesienia poziomu wilgotności w ogrzewanych nimi pomieszczeniach, co jest efektem ubocznym spalania gazu. Tego typu nieskuteczne próby osuszania narażają wykonawców na niepotrzebne koszty, związane nie tylko z prowadzeniem kosztownych, a zarazem mało efektywnych działań w trakcie budowy (energia), ale również koszty i problemy związane z usuwaniem skutków wilgoci (pleśnie, grzyby) w późniejszym okresie, objętym mgwarancją i rękojmią budynku. Jedyną skuteczną metodą osuszenia wilgoci technologicznej jest użycie do tego celu osuszaczy kondensacyjnych i wentylatorów. Metoda ta z powodzeniem jest stosowana od wielu lat na całym świecie.

Korzyści ze stosowania osuszaczy w trakcie budowy:
  • Znacznie krótszy czas realizacji inwestycji budowlanych oraz prac wykończeniowych poprzez przyśpieszenie schnięcia tynków, posadzek, itp.
  • Możliwość wykonywania prac wykończeniowych w trakcie osuszania.
  • Zaoszczędzony czas to zaoszczędzone pieniądze.
  • Możliwość lepszego rozplanowania prac, bez zbędnych przestojów.
  • Osuszenie posadzek przed położeniem parkietów.
  • Gwarantuje oddanie suchego obiektu, zgodnie z obowiązującymi normami.
  • W suchym budynku nie ma ryzyka rozwoju grzybów i pleśni, co często ma miejsce w nowych budynkach oddanych do użytku w stanie wysokiego zawilgocenia.
  • Suchy budynek oznacza oszczędność energii potrzebnej na jego ogrzanie.
  • Zadowolenie oraz komfort dla mieszkańców.

Cennik wypożyczalni osuszaczy

Brak stałego cennika wynajmów i usług osuszania budynków zapewnia elastyczność i umożliwia dostosowanie się do możliwości finansowych naszych klientów.

Prosimy o kontakt w celu uzgodnienia szczegółów współpracy.

Facebook

Sprzedaż – osuszacze kondensacyjne

Poza wynajmem osuszaczy oferujemy również sprzedaż profesjonalnych urządzeń do osuszania budynków. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży osuszaczy kondensacyjnych Oasis oraz Atika. Porównanie urządzeń osuszających:
Osuszacz OASIS D165Osuszacz OASIS D270hdOsuszacz Atika ALE500Osuszacz Atika ALE600Osuszacz Atika ALE800Osuszacz OASIS D600
Osuszacz
OASIS D165
Osuszacz
OASIS D270HD
Osuszacz
ATIKA ALE 500
Osuszacz
ATIKA ALE 600
Osuszacz
ATIKA ALE 800
Osuszacz
OASIS D600
Wydajność
do 35l/dobę
Wydajność
do 40l/dobę
Wydajność
do 50l/dobę
Wydajność
do 60l/dobę
Wydajność
do 80l/dobę
Wydajność
do 80l/dobę
Cena
1 845,00 zł
Cena
2 644,50 zł
Cena
2 829,00 zł
Cena
3 690,00 zł
Cena
4 305,00 zł
Cena
5 535,00 zł
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy