RENTAL point - Wynajem osuszaczy, osuszanie budynków
RENTAL point - Wynajem osuszaczy, osuszanie budynków
RENTAL point - Wynajem osuszaczy, osuszanie budynków

Jaka jest optymalna wilgotność w mieszkaniu?

Wpis w kategorii Blog

Nadmierna wilgoć jest częstym zjawiskiem występującym w naszych mieszkaniach. Powodów jej występowania może być kilka. Najczęściej jest to niewystarczająca wentylacja budynku, brak izolacji lub inna przyczyna wynikająca z wad technicznych budynku. Postaramy się przybliżyć Państwu temat wilgoci w mieszkaniu.

Optymalna wilgotność powietrza w mieszkaniu to 40%-60%

Ogólnie przyjętą normą jest utrzymanie wilgotności względnej na poziomie 40-60%. Optymalna temperatura w mieszkaniu to 20-22 stopni C (18 stopni C w sypialni). Zachowując te parametry możemy uniknąć wielu problemów, a nasze samopoczucie będzie w najlepszej kondycji. Dotyczy to również miejsc pracy jak i pomieszczeń, w których spędzamy wolny czas.

Nadmierna wilgoć w mieszkaniu – przyczyny i konsekwencje

Problem zbyt wysokiej wilgotności może być spowodowany różnymi czynnikami. W domach i mieszkaniach najczęściej powstaje podczas gotowania, prania czy kąpieli. Generowana jest również przez ciało ludzkie podczas oddychania czy pocenia się. Wilgoć do domu może napływać również z zewnątrz. Głównymi przyczynami są słabej jakości izolacje pionowe, wysoki poziom wód gruntowych, zalania, bliskość lasu lub zbiorników wodnych. Wysoka wilgotność powoduje rozwój grzybów i bakterii, z czym wiąże się nieprzyjemny zapach oraz może być niebezpieczna dla zdrowia. Wilgotność powyżej optymalnego poziomu powoduje duszności, uczucie dyskomfortu i zmęczenia. Wpływa również negatywnie na przedmioty drewniane, książki, sprzęt elektroniczny a nawet żywność. Kolejnym problemem jest skraplanie się wody na zimniejszych powierzchniach. Wilgoć skraplająca się na ścianach powoduje rozwój ciężkich do usunięcia grzybów i pleśni. Wynajem osuszaczy powietrza rentalpoint Przed przystąpienia do jakichkolwiek działań mających na celu obniżenie wilgotności należy zlokalizować źródło problemu. Jeżeli wilgoć pochodzi z wykonywania prac domowych najłatwiejszym rozwiązaniem jest wietrzenie pomieszczeń. Nie przynosi ono jednak rezultatów podczas deszczowej pogody, a na efekty musimy długo czekać. W przypadku poważniejszych problemów takich jak np. zalanie sama wentylacja nie wystarczy. Ogrzewanie pomieszczeń jest nie wskazane. Nagrzane powietrze szybko osiąga graniczne wartości wilgotności uniemożliwiając dalsze wysychanie. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest użycie osuszacza powietrza. Skrapla on wilgoć znajdującą się w powietrzu do zbiornika. Dzięki różnicy wilgotności szybko wysychają również ściany, podłogi czy chociażby pranie. W walce ze zbyt wysoką wilgotnością powietrza w mieszkaniu pomagają osuszacze kondensacyjne. Zapraszamy do kontaktu w sprawie wynajmu osuszaczy powietrza.

Suche powietrze w domu – konsekwencje

Zbyt suche powietrze może mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Do najczęstszych objawów niskiej wilgotności powietrza należą trudności w oddychaniu, drapanie w gardle, wysuszenie śluzówki nosa, oczu, większa podatność na różnego rodzaju infekcje. Suche powietrze jest także szkodliwe dla alergików, ponieważ sprawia ono, że w powietrzu unosi się o wiele więcej kurzu i drobnoustrojów, które mogą potęgować reakcje alergiczne. Ma ono również niekorzystny wpływ na małe dzieci, u których może się pojawić tzw. ‚suchy nosek’. Oprócz mieszkańców domu, negatywne skutki zbyt suchego powietrza w domu odczują także elementy wyposażenia. Najbardziej narażone są wszelkie materiały, które posiadają zdolność absorbowania lub oddawania wilgoci np. drewno, papier, wosk, porcelana, owoce, warzywa. W wyniku tego mogą one ulec zniszczeniu w postaci kurczenia się, pękania, wykrzywiania lub rozrywania się. W skutecznej walce z niską wilgocią powietrza w mieszkaniu pomaga nawilżacz powietrza Trotec B 400. Zapraszamy do kontaktu w sprawie wynajmu nawilżacza powietrza.

Cennik wypożyczalni osuszaczy

Brak stałego cennika wynajmów i usług osuszania budynków zapewnia elastyczność i umożliwia dostosowanie się do możliwości finansowych naszych klientów.

Prosimy o kontakt w celu uzgodnienia szczegółów współpracy.

Facebook

Sprzedaż – osuszacze kondensacyjne

Poza wynajmem osuszaczy oferujemy również sprzedaż profesjonalnych urządzeń do osuszania budynków. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży osuszaczy kondensacyjnych Oasis oraz Atika. Porównanie urządzeń osuszających:
Osuszacz OASIS D165Osuszacz OASIS D270hdOsuszacz Atika ALE500Osuszacz Atika ALE600Osuszacz Atika ALE800Osuszacz OASIS D600
Osuszacz
OASIS D165
Osuszacz
OASIS D270HD
Osuszacz
ATIKA ALE 500
Osuszacz
ATIKA ALE 600
Osuszacz
ATIKA ALE 800
Osuszacz
OASIS D600
Wydajność
do 35l/dobę
Wydajność
do 40l/dobę
Wydajność
do 50l/dobę
Wydajność
do 60l/dobę
Wydajność
do 80l/dobę
Wydajność
do 80l/dobę
Cena
1 845,00 zł
Cena
2 644,50 zł
Cena
2 829,00 zł
Cena
3 690,00 zł
Cena
4 305,00 zł
Cena
5 535,00 zł
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy