RENTAL point - Wynajem osuszaczy, osuszanie budynków
RENTAL point - Wynajem osuszaczy, osuszanie budynków
RENTAL point - Wynajem osuszaczy, osuszanie budynków

Porady praktyczne dotyczące osuszania

Jak osuszyć posadzki?

Kiedy rozpoczynamy remont naszych posadzek, musimy przede wszystkim zadbać o to, by całość przestrzeni, na której będziemy wykonywać wszystkie prace wykończeniowe, była odpowiednio osuszona. Często bowiem niewłaściwe przygotowanie podłoża jest powodem późniejszych uszkodzeń lub po prostu nieprzyjemnego zapachu. Bardzo często ten problem występuje w okresach jesienno-zimowych. Aby sobie poradzić z wilgocią konieczne staje się wtedy stosowanie profesjonalnych osuszaczy budowlanych. Firma RENTAL point umożliwia Państwu wypożyczenie tych przydatnych urządzeń. Dzięki nim można mieć pewność, że w szybkim czasie będzie można pozbyć się całej wilgoci z posadzki. Urządzenie osuszające wyeliminuje wilgoć z posadzek bez względu na to, jaka jest przyczyna jej występowania. Działanie tego urządzenia opiera się na wykraplaniu pary wodnej z powietrza, schładzając je do tak zwanego punktu rosy, który pozwala na skuteczne wytrącenie się kropel wody z powietrza. Urządzenie stosuje się powszechnie na wielu budowach, co oznacza, że jest naprawdę skuteczne. Tylko w ten sposób można się z całą pewnością zabezpieczyć przed powstawaniem grzybów i pleśni, które są nie tylko problemem budowlanym czy estetycznym, ale mogą prowadzić do szeregu chorób, z którymi ludzie walczą latami. Warto więc zadbać o to, by nasze domy były suche i bezpieczne.

Jak osuszyć ściany?

Szkodliwość wilgoci w pomieszczeniach jest powszechnie znana, jednak jej pozbycie się często stanowi nie lada wyzwanie. Warto w takich wypadkach skorzystać z profesjonalnych rozwiązań, które pozwalają na zabezpieczenie się przed szkodliwym działaniem grzybów i pleśni, które powstają z powodu nadmiernej wilgotności. Firma RENTAL point od lat specjalizuje się w osuszaniu ścian. Darmowe pomiary wilgotności wykonywane przez nasza firmę pozwalają w odpowiedni sposób dobrać metodę osuszania. Profesjonalne osuszenie budynku pozwala na wytworzenie znacznych oszczędności, ponieważ poprawiają się cieplne właściwości budynku, co wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania. Szczególnie istotne jest zlokalizowanie miejsc, które są zagrożone pojawieniem się pleśni. Stosujemy w tych miejscach wyjątkowo intensywne zabiegi osuszania, dzięki którym zapewniamy ochronę przed pleśnią. Osuszacze, dzięki swojej mobilności mogą być łatwo przenoszone między pomieszczeniami budynku. Obsługujemy zarówno klientów prywatnych, jak i firmy. Należy pamiętać, że typowe i popularne rozwiązania, takie jak wietrzenie czy ogrzewanie pomieszczeń nie pozwalają na pełne pozbycie się wilgoci. Często mogą natomiast doprowadzić do jeszcze większych szkód.

Czym jest wilgoć technologiczna?

Rozwój technologii budowlanych sprawił, że buduje się teraz coraz szybciej i sprawniej, jednak należy pamiętać o tym, że przyspieszając czas budowy, należy zadbać o odpowiednie wysuszenie wszystkich ścian i posadzek, aby zabezpieczyć je przed pojawianiem się grzybów i pleśni. Należy jednocześnie zauważyć, że współczesne techniki budowlane zużywają ogromne ilości wody, której później należy się pozbyć w kompleksowy i profesjonalny sposób. Najwięcej wilgoci w pomieszczeniach pojawia się w czasie prac wykończeniowych, takich jak: tynkowanie, wylewki, kładzenie gładzi szpachlowych, itp. W naszym klimacie nie jest możliwe szybkie i samoistne osuszenie tej przestrzeni. Część osób stosuje różnego rodzaju nagrzewnice, które mają ten problem rozwiązać, jednak w rzeczywistości tylko go powiększają. Woda, tylko pozornie znika po zwiększeniu temperatury w pomieszczeniu. Tak naprawdę zagłębia się ona tylko w głąb ścian, a po wyłączeniu nagrzewnic skrapla się na ścianach i może doprowadzić do powstawania grzybów i pleśni. Przyspieszone osuszanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu osuszaczy RENTAL point. Osuszacze kondensacyjne doprowadzają całą wilgoć do tak zwanego stanu rosy, a następnie zbierają ją całą w odpowiednim pojemniku. Profesjonalne firmy na całym świecie stosują właśnie to rozwiązanie unikając powikłań wynikających z nadmiernej wilgoci na budowie, tj. pleśń lub grzyb.

Czym jest osuszanie kondensacyjne?

We współczesnym budownictwie coraz częściej musimy radzić sobie z problemem nadmiernej wilgoci. Jest to konieczne, ponieważ budujemy coraz szybciej i nie możemy czekać na samoistne odparowanie wody. Dodatkowo, nasz klimat nie jest również szczególnie pod tym względem łaskawy. Osuszanie kondensacyjne jest przydatne zarówno w przypadku świeżej wilgoci w dopiero budowanych budynkach, jak i w tych starszych. Osuszanie to jest często stosowane również w mieszkaniach i domach, które zostały zalane. Na czym ono jednak polega i czym różni się od zwykłego ogrzewania powietrza? Zasada działania osuszaczu kondensacyjnych jest niezwykle prosta i skuteczna. Przede wszystkim całość procesu oparta jest na zasadzie skraplania pary wodnej z odzyskiem ciepła. Tak zagęszczone powietrze jest zasysane przez parownik, gdzie jest ono schładzane poniżej punktu rosy. Para która w ten sposób powstaje skrapla się i spływa do specjalnego zbiornika. Powietrze jest następnie wielokrotnie podgrzewane i ochładzane, dzięki czemu cyrkuluje w pomieszczeniu, doprowadzając do stałego obniżenia wilgotności bezwzględnej.

Jaka jest rola wietrzenia w osuszaniu budynków?

Wietrzenie jest jedną z najbardziej popularnych metod osuszania wilgotnych pomieszczeń. Jest to oczywiste, ponieważ nie wymaga dodatkowego sprzętu. W rzeczywistości jednak wietrzenie jest mało wydajne i jest w znacznym stopniu uzależnione od warunków atmosferycznych. W naszym klimacie, który charakteryzuje się dużą wilgotnością i niewielką ilością ciepłych miesięcy, suszenie przez wietrzenie jest niezwykle trudne. Z tego właśnie powodu wietrzenie nie okazuje się skuteczną metodą i konieczne staje się wykorzystywanie specjalistycznego sprzętu do osuszania i wentylowania pomieszczeń. Dzięki osuszaczom firmy RENTAL point można pozbyć się wilgoci z mokrych tynków, posadzek, a także po zalaniu mieszkaniu lub domu. Korzystając z tego profesjonalnego i skutecznego rozwiązania zapobiega się powstawaniu grzybów czy pleśni, które są nie tylko mało estetyczne, ale przede wszystkim szkodliwe dla zdrowia i życie. Warto o tym pamiętać, ponieważ przebywanie przez dłuższy czas w takich pomieszczeniach prowadzi do poważnych schorzeń. RENTAL point osusza ściany i posadzki aż do najgłębszych warstw, zapewniające Tobie i Twojej rodzinie bezpieczeństwo na lata.

Jak osuszyć mieszkanie?

W Internecie można znaleźć wiele sposobów na osuszenie mieszkania, jednak nie wszystkie z nich są oparte na naukowych podstawach. Czasami mogą wręcz prowadzić do tego, że wilgoć stanie się jeszcze bardziej dokuczliwa. Aby skutecznie pozbyć się wilgoci nie wystarczy tylko wywietrzyć pomieszczenie. Jest to po prostu nieefektywne w naszym klimacie. Również podnoszenie temperatury na niewiele się zda, ponieważ doprowadzi to jedynie do tego, że wilgoć cofnie się do głębszych warstw ścian i pozostanie w budynku. Najlepszym sposobem jest zastosowanie osuszaczy powietrza, które pozbywają się wilgoci z pomieszczeń w sposób kompletny. Ich działanie jest oparte na prostych prawach fizyki i polega na skraplaniu wody z pomieszczenia do specjalnego pojemnika oraz na cyrkulacji powietrza w osuszanym pomieszczeniu, która doprowadzi do zmniejszenia bezwzględnej wilgotności. Warto skorzystać z tych rozwiązań, ponieważ dzięki nim w szybki i profesjonalny sposób można pozbyć się wilgoci ze swojego domu lub zakładu pracy, tym samym rozwiązując problem grzybów i pleśni. Jest to ponadto proces szybki i tani w porównaniu do innych metod. W razie większej wilgotności można zastosować wentylatory, które usprawnią osuszanie pomieszczeń. Należy pamiętać, że troska o suche pomieszczenia nie jest podyktowana tylko i wyłącznie względami budowlanymi. Grzyby i pleśni są bowiem przede wszystkim bardzo poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia wszystkich osób, które przebywają w zawilgoconych pomieszczeniach. Dzięki użyciu osuszaczy kondensacyjnych można mieć pewność, że będzie się przebywać w suchym i bezpiecznym pomieszczeniu.

Zalane mieszkanie, co robić?

Zalane mieszkanie to większy problem niż wiele osób się spodziewa. Woda, która się do niego wdziera gromadzi się również w ścianach i posadzkach, co może w dłuższej perspektywie doprowadzić do pojawienia się grzybów i pleśni. W jaki więc sposób można się pozbyć wilgoci z głębokich warstw ścian? Większość osób automatycznie myśli o wietrzeniu pomieszczeń, co jest naturalną reakcja i rzeczywiście w niektórych klimatach sprawdza się to, chodź zajmuje naprawdę sporo czasu. Niestety Polska posiada bardzo wilgotny klimat, a ciepłe okresy nie są długie, więc ta metoda jest w gruncie rzeczy nieskuteczna. Również ogrzewanie nie przynosi wystarczających rezultatów, a może nawet doprowadzić do zwiększającej się ilości wilgoci. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ogrzewając mieszkanie nie dochodzi do pozbycia się wody, ale jedynie do tego, że woda niejako chowa się do głębszych warstw ściany. Kiedy pomieszczania przestają być ogrzewane, wilgoć powraca, często doprowadzają do powstawania grzybów czy pleśni. Najlepiej więc skorzystać z osuszaczy, dzięki którym można rzeczywiście pozbyć się wilgoci z pomieszczeń.

Czy ogrzewanie nowych budynków eliminuje wilgoć?

Bardzo często powtarza się przekonanie, że nowe budynki powinny być ogrzewane po zbudowaniu przez kilka miesięcy po to, by pozbyć się całej wilgoci, tzw. Technologicznej, ze ścian i posadzek. Czy rzeczywiście jest to metoda skuteczna, która pozwalają na uniknięcie pleśni i grzybów w przyszłości? Specjaliści nie mają wątpliwości. Jest to mit, który prowadzi bardzo często do znacznych problemów w przyszłości. Warto od razu zauważyć, że wysokie podniesienie temperatury na krótki czas prowadzi jedynie do tego, że wilgoć wnika w głębsze warstwy ścian. Kiedy przestajemy ogrzewać pomieszczenie, na ścianie pojawiają się kropelki wody, które są powodem późniejszych problemów z pleśnią. Jak sobie więc radzi z tego typu problemami. Najlepszym wyjściem są osuszacze kondensacyjne od firmy RENTAL point. Są one stosowane przez największe firmy budowlane na całym świecie, ponieważ tylko one są w stanie w rzeczywisty sposób obniżyć bezwzględną wilgotność pomieszczeń. Za ich pomocą dochodzi do obniżenia temperatury poniżej stopnia rosy. Dzięki temu łatwo i efektywnie można zebrać całą wilgoć z pomieszczenia. Dodatkowa cyrkulacja pozwala na jeszcze bardziej skuteczną walkę z tym problemem. Warto więc zadbać o zdrowie domu, jak i naszej rodziny, stosując to świetne rozwiązanie, które już nieraz się sprawdziło.

Jakie są skutki nadmiernej wilgotności?

Skutki nadmiernej wilgotności mogą być bardzo niebezpieczne zarówno dla konstrukcji domu, jak i dla zdrowia i życie osób, które w nim mieszkają. Przede wszystkim należy zauważyć, że wilgoć jest powodem powstawania grzybów i pleśni. Ich konsekwencją jest odpadanie tynku, zacieki, a także nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach. Jednocześnie wilgoć prowadzi do korozji instalacji, które są ukryte wewnątrz ścian. Negatywne skutki dla naszych ścian i instalacji nie są jednak najważniejsze. Grzyby i pleśni powodują wiele chorób układu oddechowego, z którymi często trzeba później walczyć latami. Lekarze wskazują również na fakt, że są one również przyczyną alergii. Z tego właśnie powodu należy zadbać o profesjonalne osuszenie wszystkich pomieszczeń. Firma RENTAL point oferuje bezpłatne zbadanie poziomu wilgotności, dzięki czemu można się przekonać o tym, jakich metod dokładnie potrzeba do tego, by w pełni pozbyć się wilgoci z naszych ścian. Zwykłe wietrzenie czy ogrzewanie okazują się być metodami nieskutecznymi i nieefektywnymi. Dopiero osuszacze kondensacyjne pozwalają na rzeczywiste obniżenie wilgotności w pomieszczeniach.

Cennik wypożyczalni osuszaczy

Brak stałego cennika wynajmów i usług osuszania budynków zapewnia elastyczność i umożliwia dostosowanie się do możliwości finansowych naszych klientów.

Prosimy o kontakt w celu uzgodnienia szczegółów współpracy.

Facebook

Sprzedaż – osuszacze kondensacyjne

Poza wynajmem osuszaczy oferujemy również sprzedaż profesjonalnych urządzeń do osuszania budynków. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży osuszaczy kondensacyjnych Oasis oraz Atika. Porównanie urządzeń osuszających:
Osuszacz OASIS D165Osuszacz OASIS D270hdOsuszacz Atika ALE500Osuszacz Atika ALE600Osuszacz Atika ALE800Osuszacz OASIS D600
Osuszacz
OASIS D165
Osuszacz
OASIS D270HD
Osuszacz
ATIKA ALE 500
Osuszacz
ATIKA ALE 600
Osuszacz
ATIKA ALE 800
Osuszacz
OASIS D600
Wydajność
do 35l/dobę
Wydajność
do 40l/dobę
Wydajność
do 50l/dobę
Wydajność
do 60l/dobę
Wydajność
do 80l/dobę
Wydajność
do 80l/dobę
Cena
1 845,00 zł
Cena
2 644,50 zł
Cena
2 829,00 zł
Cena
3 690,00 zł
Cena
4 305,00 zł
Cena
5 535,00 zł
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy