RENTAL point - Wynajem osuszaczy, osuszanie budynków
RENTAL point - Wynajem osuszaczy, osuszanie budynków
RENTAL point - Wynajem osuszaczy, osuszanie budynków

Zasada działania osuszaczy powietrza

Wpis w kategorii Osuszanie budynków

wilgoc_technologiczna_mini Zastanawiasz się jak działają nasze osuszacze pomieszczeń oraz jak są zbudowane? Zapraszamy do zapoznania się z porcją teorii na temat tych urządzeń.

Osuszacz jest niewielkim urządzeniem pochłaniającym wilgoć z powietrza i zamieniającym ją w wodę. Woda zbierana jest do zbiornika osuszacza lub odprowadzana na zewnątrz. Dzieje się tak z powodu sorpcyjnych właściwości powietrza, które pochłania wilgoć ze ścian, podłóg i innych elementów wyposażenia. W związku z tym osuszając powietrze – osuszamy jednocześnie jego ściany, sufit, podłogi a nawet meble.

Przekrój przez przykładowy osuszacz powietrza wilgoc_technologiczna_mini
Konstrukcja osuszacza opiera się na ramie zmontowanej z blach stalowych. Kompresor pompuje gaz R 134a do zamkniętego układu chłodzenia. Poprzez układ cienkich rurek gaz wpompowywany jest do parownika gdzie następuje jego rozprężenie. Podczas rozprężania gaz schładza parownik. Z parownika poprzez kondensator, gaz oddając ciepło powraca do kompresora i cykl się powtarza. Powietrze napędzane przez wentylator przedmuchiwane jest przez parownik. Wilgoć zawarta w powietrzu osadza się na ściankach parownika. Tak powstały kondensat pary wodnej skraplany jest do pojemnika na skropliny.

W pojemniku zainstalowany jest pływak, który podnosząc się wraz z cieczą do pozycji maksymalnej pobudza wyłącznik. Wyłącznik wyłącza urządzenie oraz wysyła sygnał elektryczny do lampki kontrolnej informując użytkownika o konieczności wypróżnienia zbiornika na skropliny.

Urządzenie zaopatrzone jest w automatyczny układ zapobiegający zmrożeniu parownika. Płytka sterująca co 20 min, wysyła sygnał elektryczny do elektrozaworu otwierającego obieg ciepłego gazu, który rozmraża parownik.

Przekrój przez przykładowy osuszacz powietrza wilgoc_technologiczna_mini
Regulowany higrostat włącza i wyłącza urządzenie w zależności od zadanej wilgotności pozwalając utrzymać zadane parametry klimatyczne.

Kompresor urządzenia zaopatrzony jest w zawory membranowe, które umożliwiają pochylanie urządzenia a nawet obrócenie go „do góry nogami” podczas transportu.

Urządzenie zaopatrzone jest w kółka pozwalające na łatwe przemieszczanie. Dwa przednie kółka posiadają blokadę. Uchwyty w obudowie ułatwiają przenoszenie urządzenia. Z tyłu osuszacza zamontowany jest filtr powietrza. Filtr jest łatwy do demontażu i czyszczenia. Filtr najlepiej przydmuchiwać sprężonym powietrzem lub spłukać wodą. Nie wymaga wymiany.

Obudowę osuszacza wykonano z blachy przygotowanej antykorozyjnie oraz laminowanej z zewnątrz. Zapewnia to długotrwałą odporność przed korozją nawet w najtrudniejszych warunkach klimatycznych.

Interesują Cię ceny wynajmu osuszaczy kondensacyjnych w RENTAL point? Zadzwoń, przedstawimy Ci szczegółowy cennik naszych usług.

Cennik wypożyczalni osuszaczy

Brak stałego cennika wynajmów i usług osuszania budynków zapewnia elastyczność i umożliwia dostosowanie się do możliwości finansowych naszych klientów.

Prosimy o kontakt w celu uzgodnienia szczegółów współpracy.

Facebook

Sprzedaż – osuszacze kondensacyjne

Poza wynajmem osuszaczy oferujemy również sprzedaż profesjonalnych urządzeń do osuszania budynków. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży osuszaczy kondensacyjnych Oasis oraz Atika. Porównanie urządzeń osuszających:
Osuszacz OASIS D165Osuszacz OASIS D270hdOsuszacz Atika ALE500Osuszacz Atika ALE600Osuszacz Atika ALE800Osuszacz OASIS D600
Osuszacz
OASIS D165
Osuszacz
OASIS D270HD
Osuszacz
ATIKA ALE 500
Osuszacz
ATIKA ALE 600
Osuszacz
ATIKA ALE 800
Osuszacz
OASIS D600
Wydajność
do 35l/dobę
Wydajność
do 40l/dobę
Wydajność
do 50l/dobę
Wydajność
do 60l/dobę
Wydajność
do 80l/dobę
Wydajność
do 80l/dobę
Cena
1 845,00 zł
Cena
2 644,50 zł
Cena
2 829,00 zł
Cena
3 690,00 zł
Cena
4 305,00 zł
Cena
5 535,00 zł
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy
Wynajem osuszaczy