Blog
Zalane mieszkanie, co robić?
Jednymi z najczęstszych zgłoszeń do firm ubezpieczeniowych są szkody wyrządzone przez wodę. Nie należy wtedy bagatelizować problemu uznając, że "jakoś to będzie" a woda przecież w końcu wyparuje. Zalane mieszkanie nie zawsze od razu ukazuje skalę problemu. Są sytuacje, w których procesy rozwoju pleśni i drobnoustrojów pojawiają się z czasem. Podobnie z podciąganiem kapilarnym wody przez ściany. Wpływa to destrukcyjnie na konstrukcję budynku oraz zdrowie jego mieszkańców. Nasz specjalistyczny sprzęt osuszający pozwala wydobyć wilgoć ze ścian jak również głębszych stref konstrukcji budynku. Wykonujemy pomiary wilgotności, które wykazują miejsca dotknięte zalaniem i pozwalają śledzić postęp realizacji usługi osuszanie po zalaniu. W ramach usługi zapewniamy również dostawę, instalację i demontaż urządzeń oraz pełną dokumentację dla celów odszkodowawczych.
Osuszanie przez wietrzenie
Większość osób automatycznie myśli o wietrzeniu pomieszczeń, co jest naturalna reakcja i rzeczywiście w niektórych klimatach sprawdza się to, chodź zajmuje sporo czasu. Polska posiada dość wilgotny klimat, a ciepłe okresy nie są długie, więc ta metoda jest w gruncie rzeczy nieskuteczna. Tym bardziej do suszenia murów i zamkniętych stref konstrukcji budynku.
Osuszanie przez ogrzewanie
Również ogrzewanie nie przynosi wystarczających rezultatów, a może nawet doprowadzić do zwiększającej się ilości wilgoci. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ogrzewając mieszkanie nie dochodzi do pozbycia się wody, ale jedynie do tego, że woda przenosi się do powietrza skraplając na szybach, suficie oraz wnikając w inne, suche materiały takie jak drewno czy płyty g-k. Kiedy pomieszczania przestają być ogrzewane, wilgoć powraca, często doprowadzają do powstawania grzybów czy pleśni. Najlepiej więc skorzystać z osuszaczy powietrza, dzięki którym można rzeczywiście pozbyć się wilgoci z pomieszczeń.
Zadzwoń! tel. 695 144 011
e-mail biuro@rentalpoint.pl